اسباب بازی برای بچه گربه
اسباب بازی برای بچه گربه

به دنیای جذاب پیشی های کنجکاو خوش آمدید. پت شاپ ما کلی سرگرمی و اسباب بازی بچه گربه جذاب برای بچه گربه شما داره. امروز می خوام چندتا از بهترین اسباب بازی گربه ها رو که مخصوص بچه گربه ها هست رو بهتون معرفی کنم که یک خرید رضایت بخش و سرگرم کننده رو براتون به همراه داشته باشه

بعضی وقتها تازه یک بچه گربه رو از پانسیون خریدیم یا ممکنه کسی اونو به ما داده باشه تا بزرگش کنیم یا حتی گاهی بچه گربه های بی سرپرستی که مادرشون به هر دلیلی پیششون نیست، به ما پناه میارن. شاید اولین کاری که بیشتر ماها انجام میدیم، تهیهٔ شیر و ظرف غذا و خاک مناسب برای ادرار و مدفوع حیوون باشه. احتمالا بعد از این کارا متوجه خواب و جایی برای استراحت حیوون میشیم و سعی می‌‌کنیم در حد توان جای نرم و گرمی رو براش آماده کنیم یا گاهی سری به پت شاپها می زنیم و یک جای خواب شیک و راحت رو براش تهیه می کنیم.

در نهایت و پس از تامین نیازهای اولیه، حیوون ما سرحال و چابک میشه و اون موقع است که برای بازی سراغ هر چیزی که دم دستش باشه میره. از بندای کفش و دمپایی پلاستیکی و گلولهٔ نخ و نایلونها و لباس شما و خلاصه هرررر چیزی که گیرش بیاد. می دونم که گاهی از جویده شدن لباسها و وسایل خونه واقعا کلافه میشین و دوست دارین حیوونتون با وسایل شخصی خودش بازی کنه. بهتون قول میدم اگه براش اسباب بازیهای کافی و مناسب تهیه کنین، خیلی کمتر سراغ وسایل شخصی شما بره.

پس بیاین اول کمی در مورد نیازهای بچه گربه و علایقش صحبت کنیم و در ادامه چند تا اسباب بازی مناسب رو بررسی کنیم تا با خریدی آگاهانه، لذت بازی کردن و در عین حال حفظ وسایل شخصیتون رو تجربه کنین

انواع اسباب بازی بچه گربه

بچه گربه ها موجوداتی کنجکاو و بازیگوشن و دوس دارن چیزای جدیدو کشف کنن، از حرکت دادن اجسام لذت می برن، دوست دارن با بعضی وسایل کشتی بگیرن و حسابی انرژی خودشونو خالی کنن. شاید ساده‌ترین وسایل در حکم بهترین همبازی بچه گربهٔ شما باشه و از دیدن بازی پر انرژی اونا حسابی لذت ببرین و خودتون هم وارد بازی بشین. یک توپ، یک پر، یک قوطی توخالی می تونه ساعتها اونا رو به وجد بیاره. پس خیالتون راحت باشه که تهیهٔ اسباب بازی مناسب برای اونها کار سختی نیست و از هر هدیهٔ کوچکی به شدت استقبال می کنن و برای مدت طولانی مثل بهترین دوستشون به اون اسباب بازی انس می‌گیرن.

اسباب بازیهای توپی، پردار، عروسکی، کنفی، میله ای و فنردار ساده ترین اسباب بازیهای موجود هستن که با استقبال زیاد بچه گربه ها و حتی گربه های بالغ مواجه میشن. دندونی یا اسباب بازی جویدنی نیز از اسباب بازیهای ساده و کاربردی بچه گربه محسوب می شوند.

اسباب بازی های توپی

توپها به خاطر تحرکی که دارند، با هر جنس و اندازه ای برای گربه‌ها جاذبه دارند. در حال حاضر طیف وسیعی از انواع جنسهای پلاستیکی، پارچه ای، ابری، کنفی و … با تنوع رنگی فراوان در دسترس هستند.

توپهای زنگوله دار در بخش داخلی، دارای زنگولهٔ متحرکی هستند که وقتی گربه توپ را به حرکت در می آورد، زنگولهٔ داخل آن به صدا در می آید و بر تعقیب و گریز آن می افزاید.

توپهای زرورقی با نوری که ساطع می کنند و نرمی شان، امکان سرگرمی را برای گربه ها فراهم می کنند.توپهای کنفی نیز وسیله ای مناسب برای بازی با بچه گربه ها هستند. در واقع جنس آنها به گونه ای است که در عین حال که حساس و آسیب پذیر نیست، باعث شکنندگی دندانها نیز نمی شود و بچه گربه از گرفتن و گاهی حتی جویدن آن احساس خوبی دارد.

اسباب بازی بچه گربه پر دار (ساده، میله ای و فنردار)

پرها برای گربه ها بسیار جذاب هستند و حرکات منعطف و خاصیت معلق ماندن در هوا، آنها را به همبازی ایده آلی برای گربهٔ شما تبدیل می کند. شاید بتوان گفت هر وسیلهٔ پرداری توجه آنها را به خود جلب خواهد کرد. استفاده از این ویژگی، حضور اسباب بازیهای پردار را در پت شاپها به شدت افزایش داده است. برای مشاهدهٔ اسباب بازیهای پردار پت شاپ چیوو، به بخش محصولات گربه و اسباب بازی مراجعه کنید.

1. اسباب بازی پردار گربه

2. اسباب بازی قهوه ای گربه

مشاهده و خرید محصول

گروهی از اسباب بازیها در کنار پر دار بودن، جاذبهٔ دیگری نظیر بخش فنر مانند یا میلهٔ همراه و یا زنگوله و … به همراه دارند.

3. اسباب بازی فنری گربه

4. میله ماهیگیری پت زوم

میلهٔ ماهیگیری پت زوم علاوه بر پر و دسته و فنر قابل انعطاف، دارای زنگوله و مهره برای جلب توجه بیشتر است. (هم اکنون این محصول به مدت محدود با تخفیف ویژه در سایت chywo.com در دسترس مشتریان عزیز قرار دارد.)

این محصول به خاطر داشتن پر و فنر، انعطاف بالایی دارد و در زمان حرکت دادن و پرتاب، انگیزهٔ کافی را برای دنبال شدن و تحرک ایجاد می کند.

اسباب بازیهای عروسکی

عروسکها نیز در بین اسباب بازیها طرفداران زیادی دارند. طبع لطیف حیوانات در زمان بچگی و گاهی غرایز مادری در زمان بارداری، پای عروسکها را به میان می آورد. انواع عروسکهای کنفی، ابری و نمدی در طرحها و شکلهای مختلف وجود دارند. حضور عروسکها در فضای بازی حیوان خانگی شما، می تواند در نقشهای مختلفی ظاهر شود که شاید از دیدن کاراییهای پنهان یک عروسک در چنین فضایی به وجد بیایید. نه تنها برای پرتاب کردن و جویدن، که گاهی مشاهده شده است حیوانات از عروسکها به شکلی مشابه کودکان استفاده می کنند.

گروهی از عروسکها به شکل موش، جوجه و ماهی نیز برای گربه ها جاذبهٔ زیادی دارند، شاید دلیل آن به تاثیر وراثتی جاذبهٔ شکار و یا هر عامل دیگری مربوط باشد.

خوشبختانه در حال حاضر پت شاپ بسیار متنوع و رنگارنگی در اختیار افراد قرار دارد و هر فرد می‌تواند گزینه های فراوانی را برای انتخاب محصول مورد نظر خود داشته باشد.

دندونی یا اسباب بازیهای جویدنی

از آنجا که بچه گربه ها اغلب وسایل را با پنجه ها و گاهی به کمک دندانهایشان جابجا میکنند، بهتر است جنس اسباب بازیهای آنها بسیار سخت و آسیب زننده نباشد. همچنین بچه گربه هایی که دندانهای آنها در حال رشد است، به دلیل خارش لثه هایشان، تمایل به گاز گرفتن وسایل نرم دارند و بهتر است برایشان لوازم نرمی تهیه کنیم تا مناسب گاز گرفتن و جویده شدن باشند. اسباب بازیهای جویدنی و لاستیکی نرم به طور معمول برای این ردهٔ سنی مناسب هستند. این گروه از اسباب بازیها به اشکال مختلف و با جنسی ساخته می شوند که در عین نرمی، استحکام کافی را در تحمل فشار لثه ها داشته باشند. اغلب دارای زایده‌های کوچکی در سراسر محصول هستند که باعث خاراندن لثه ها می شود. اسباب بازیهای کنفی مختلف نیز می توانند در این دسته طبقه بندی شوند.

اسباب بازیهای پیشرفته بچه گربه

این گروه از اسباب بازیها به طور معمول دارای قطعات بیشتر، عملکردهای متنوع تر و گاهی قطعات الکترونیکی تولیدکنندهٔ صدا یا نور هستند. تونلهای برزنتی، پازلهای حرکتی پیدا کردن توپ، هزارتوهای متنوع و پایه های مرتفع از این جمه اند. این گروه از اسباب بازیها از ترکیب چند مدل ساده تشکیل شده‌اند، به عنوان مثال در برج مرتفع، توپها در طبقات پلاستیکی متنوعی قرار دارند که حیوان با دنبال کردن و حرکت دادن توپها، آنها را در طول برج به حرکت در می آورد. در ادامه لیستی از پرفروشترین محصولات این گروه را معرفی می کنیم.

تونلهای برزنتی و محوطهٔ بازی
تونلهای برزنتی را می توان به عنوان فضایی سرگرم کننده برای پنهان شدن و بازیهای گربه ها دانست. بعضی از این نمونه ها دارای آویزهای عروسکی و توپی هستند که گربه ها را به بازی و تاب دادن آنها ترغیب می کند.

در کنار این محصولات جذاب، محوطه های بازی نیز فضایی راحت برای سرگرمی و استراحت هستند. ویژگیهای مشترک هر دو محصول، آویزهای جذاب آنها و ایجاد فضایی شخصی برای حیوان است.

اسکرچر و پایه های مرتفع

این گروه از محصولات را می توان مرز مشترک جای استراحت و بازی حیوانات دانست. تنوع اشکال، ارتفاع، طبقات و جنس این محصولات محدودهٔ وسیعی را برای انتخاب مهیا نموده است. این محصول به دلیل فضاهای متنوع قرار گرفته در آن، دارای ویژگیهای متنوعی نظیر اسکرچر، آویزهای عروسکی، جای استراحت و بازیهای گروهی می باشد. بسیاری از آنها دارای ستونهایی از جنس کنف هستند که لمس آنها توسط پنجه ها برای گربه ها بسیار خوشایند است.

اسباب بازی ماهی رباتیک

این محصول از جنس پلاستیک است و همانند ماهی واقعی درون آب در چهار وضعیت حرکت می کند. دارای دو عدد باطری است. در حین حرکت نورهای جذابی را منتشر می کند. برای بچه گربه ها و گربه‌ها بسیار سرگرم کننده و مناسب است و از دنبال کردن و گرفتن ماهی ها درون آب بسیار لذت می برند.

نکاتی برای خرید مناسبتر

توجه به یکسری نکات در انتخاب اسباب بازی مناسب به شما کمک می کند تا خریدی رضایت بخش داشته باشید. در ادامه به طور کلی به نکات مهم می پردازیم:

  • سن و ویژگیهای جسمی و روانی حیوان خود را در نظر بگیرید.
  • اندازهٔ اسباب بازی باید برای حمل یا بازی توسط حیوان شما مناسب باشد.
  • به اهداف مورد نیاز خود برای تهیهٔ اسباب بازی توجه کنید.
  • از تهیهٔ اسباب بازهای بسیار کوچک برای بچه گربهٔ خود پرهیز کنید. بلعیده شدن آنها گاهی باعث خفگی و مشکلات گوارشی می شوند.
  • به ویژگیهای اختصاصی حیوان خود توجه کنید و علایق منحصر به فرد آن را درک کنید.
  • به هزینه ای که برای خرید لوازم مورد نظر می خواهید بپردازید، توجه داشته باشید.
  • در هنگام مراجعه به پت شاپ، در مورد سن و ویژگیهای حیوان خود با فروشنده صحبت کنید و برای خرید محصول مورد نظر با او مشورت کنید.
  • سعی کنید محصولات متنوعی را تهیه کنید که ویژگیهای مختلف جسمی و روانی گربهٔ شما را فعال کند.
  • روش استفاده از محصول را یاد بگیرید و فضای مناسب برای بازی با محصول تهیه شده را در نظر بگیرید.

تهیهٔ اسباب بازی برای حیوانات خانگی، فرهنگی رو به رشد است که علاقه مندان به حیوانات خانگی به شدت از ان استقبال می کنند. در واقع تهیهٔ اسباب بازی فواید زیادی را به همراه دارد که به تعدادی از مهمترین اثرات آن اشاره می کنیم. استفاده از اسباب بازیهای متنوع باعث شادابی، تحرک و فعال شدن حواس مختلف حیوان خانگی شما می گردد. در واقع به کمک اسباب بازیها به حیوان کمک می کنیم تا فعالیتهای متنوع و سرگرم کننده ای را برای ساعاتی در روز داشته باشد. همچنین گروهی از اسباب بازیها باعث تقویت رابطهٔ بین گربه ها و یا رابطهٔ او با صاحبش می شوند. در واقع بازی کردن به تقویت روابط عاطفی و درک متقابل کمک می کنند.

بعضی از افراد فکر می کنند که تهیهٔ اسباب بازی، هزینهٔ مضاعفی در کنار سایر هزینه های نگهداری از گربه ها است. در حالیکه با در نظر گرفتن فواید آنها، می توان گفت که در مجموع تهیهٔ اسباب بازی نه تنها به روحیهٔ مجموعهٔ خانواده کمک می کند، بلکه با جلب توجه گربه ها مانع درگیری آنها با سایر لوازم خانگی نظیر کفشها و دمپاییها می شود.

پیشنهاد می کنم در شروع حتی با لوازم دور ریز نظیر قوطیها و پرهای در دسترس برای آنها چند اسباب‌بازی درست کنید و پیش از اینکه هزینهٔ بیشتری برای خرید اسباب بازی بپردازید، لذت بازی کردن و سرگرم کردن گربهٔ خود را تجربه کنید.

وب سایتهای متنوعی وجود دارند که انواع لوازم پت شاپ را به صورت آنلاین به فروش می رسانند. شما می توانید به راحتی محصولات مختلف را بررسی و به صورت آنلاین خریداری کنید. وب سایت چیوو نیز لیستی از محصولات مختلف را برای علاقه مندان به انواع حیوانات خانگی ارایه می دهد.