معرفی انواع غذای گربه رویال کنین

مقدمه

بدون شک حیوانات خانگی، به خصوص گربه و سگ در زندگی انسان‌‌ها از ارزش و جایگاه بالایی برخوردارند. در سال‌‌های اخیر تعداد کسانی که از این حیوانات به عنوان حیوان خانگی نگهداری می‌‌کنند افزایش یافته است. هم‌‌چنین افراد خیرخواه و حیوان‌‌دوستی هستند که به فکر حیوانات خیابانی و بدون سر‌‌پناه هستند.

تقریبا یکی از مهم‌‌ترین مسائلی که در نگهداری این حیوانات مطرح است، موضوع خورد و خوراک و غذای مناسب برای آن‌‌ها است.  بسیاری از افراد اطلاعات کافی از انواع غذا برای حیوانات و ضرورت استفاده از غذای خاص برای گروه خاصی از حیوانات ندارند. در این دسته بندی داشتن ویتامین‌‌ها و مواد معدنی ضروری لازم و از اهمیت بالایی برخوردار است که در ادامه‌‌ی مطلب مفصل به توضیح درمورد آن می‌‌پردازیم.

هم‌‌چنین برند‌‌های مختلفی با تنوع‌‌های بسیار در بازار موجود است که هر‌‌کدام وعده‌‌ی بهترین کیفیت را می‌‌دهند اما اینکه کدام‌‌یک برای حیوان عزیز شما مناسب است، بحثی است که باید در مورد آن اطلاعات کافی داشته باشید تا بتوانید بهترین انتخاب را انجام دهید. در اینجا لازم است نکته‌‌ای در‌‌مورد تفاوت غذای خشک و تر بدانید. علاوه بر سهولت استفاده، در میزان پروتئین و چربی نیز با‌‌هم تفاوت دارند. غذای تر دارای چربی و پروتئین بالاتر و رطوبت کمتری است.

رویا‌‌ل کنین

در میان انواع و اقسام غذاهای خشک و تر برای گربه‌‌ها و سگ‌‌ها، برند رویال کنین که یک برند قدیمی فرانسوی است از شهرت فراوانی برخوردار است و دلیل این شهرت توجه به عوامل بسیار مهمی است که در ساخت این غذاها به‌‌کار رفته است. این برند علاوه بر ایران، در جهان نیز بسیار پر‌‌طرفدار است و به صورت تخصصی برای گربه‌‌ها و سگ‌‌ها غذا و محصول تولید می‌‌کند که از میان صدها محصول، غذای خشک گربه رویال کنین از فروش بالایی برخوردار است.

انواع غذای گربه رویال کنین

غذای خشک گربه رویال کنین یکی از بهترین انواع غذای خشک برای گربه‌‌ها است. در این برند تنوع فراوانی از غذاهای خشک گربه بر اساس نژاد، سن، میزان فعالیت و عوامل دیگری تولید شده است. هم‌‌چنین تمامی مواد مغزی لازم برای هر‌‌گروه به میزان کافی و مورد نیاز در دستور تهیه‌‌ی آن قرار گرفته شده است.

غذای خشک گربه رویال کنین به چهار دسته‌‌ی اصلی تقسیم می‌‌شود که شما بر اساس عوامل گفته شده در بالا می‌‌توانید غذای مناسب را برای گربه خود خریداری کنید.

  1. غذا‌‌های عمومی برای گربه‌‌های بالغ
  2. غذای بچه رویال کنین
  3. غذا‌‌های خشک درمانی
  4. غذا‌‌های ویژه‌‌ی انواع نژاد‌‌ها

مدل‌‌های دیگر غذای رویال کنین گربه و سگ نیز وجود دارد، ولی در این مطلب تعدادی از بهترین غذای گربه رویال کنین را بررسی خواهیم کرد تا با آگاهی بیشتر اقدام به خرید غذای گربه رویال کنین کنید.

غذای گربه رویال کنین یور‌‌ینری یا غذای مراقبت از دستگاه ادرای رویال کنین

 (Royal Canin UrinaryCare)

در تهیه‌‌ی این نوع از غذای خشک گربه رویال کنین از فرمول خاصی استفاده شده است. در این محصول توجه ویژه‌‌ای به سلامت کلی و سلامت دستگاه ادراری گربه شده است. به این شکل که با پایین آوردن میزان اسید و بازی ادرار و هم‌‌چنین تنظیم میزان مواد معدنی استفاده شده، غلظت ادرار را در گربه‌‌ها کاهش می‌‌دهد. در این حالت محیط برای رشد سنگ نا‌‌مناسب می‌‌شود و ریسک تشکیل سنگ‌‌های مثانه و کلیه بسیار پایین می‌‌آید.

این مدل از غذا برای تمامی نژاد‌‌های گربه مناسب است اما تنها برای گربه‌‌های بالغ سالم می‌‌شود از آن استفاده کرد.

این برند از به طور عمده ساخت کشور فرانسه است و برای اطمینان از این موضوع می‌‌توانید از فروشگاه‌‌های معتبر و شناخته شده خرید کنید. فروشگاه چیوو را می‌‌توان یکی از بهترین ارائه دهنده‌‌ی خدمات مرتبط با سگ‌‌ها و گربه‌‌ها دانست که خدمات مختلفی را با تضمین به شما ارائه می‌‌دهد.

پوچ گربه رویال کنین مدل renal with beef

غذای گربه خانگی رویال کنین (Royal Canin Home life Indoor )

کارخانه‌‌ی رویال کنین با اضافه کردن کلمه‌‌ی خانگی به این محصول ویژگی‌‌های جدید و قابل توجهی را برای غذای گربه شما در نظر گرفته است. تفاوت گربه‌‌های خانگی با گربه‌‌هایی که در بیرون از منزل هستند در این است که علاوه بر میزان توجه بیشتری که به آن‌‌ها می‌‌شود، معمولا تمایل کمتری به فعالیت دارند و این باعث بروز مشکلات در بسیاری از آن‌‌ها می‌‌شود. در این محصول میزان چربی کاهش یافته و خود این موضوع باعث کنترل کالری دریافتی از غذای خشک گربه رویال کنین می‌‌شود. هم‌‌چنین پروتئین استفاده شده از نوع ساده و قابل هضم است که هضم آن برای گوارش گربه راحت‌‌تر است. گوارش آسان‌‌ باعث می‌‌شود گربه حجم مدفوع کمتری داشته باشد و نیز بوی بد آن که به دلیل کم تحرکی و فعالیت نداشتن گربه ایجاد می‌‌شود نیز از بین برود.

استفاده از این نوع غذای خشک به حفظ تناسب اندام گربه‌‌ی شما نیز کمک شایانی خواهد کرد.

یکی دیگر از ویژگی‌‌های خوب این نوع از غذای رویال کنین گربه این است که به دلیل استفاده از فیبر‌‌های خاص مانند پسیلیوم میزان گلوله موی تولید شده کاهش می‌‌یابد. به این گلوله مو، که اصطلاحا Herbal می‌‌گویند توسط خود گربه در اثر رسیدگی به بهداشت خود ایجاد می‌‌شود و به دلیل اینکه گربه‌‌های خانگی وقت بیشتری برای این کار دارند معمولا گلوله موی بیشتری تولید می‌‌کنند.

محدودیت استفاده از این غذا برای گربه‌‌های 7-1 سال است.

غذای گربه عقیم شده رویال کنین (Royal Canin Sterilized)

این غذا برای گربه‌‌های بالغ عقیم شده کاربرد دارد. بسیاری از افراد از تغییر رژیم غذایی برای گربه‌‌هایی که عقیم شده‌‌اند اطلاع ندارند و این امر ممکن است باعث شود مواد مغذی که انرژی گربه را تامین می‌‌کنند به میزان کافی در غذای او موجود نباشد. در غذای رویال کنین گربه چربی به صورت جیره‌‌بندی شده و در اندازه‌‌‌‌های متوسط تهیه شده است. هم‌‌چنین برای حفظ سلامت ماهیچه‌‌های گربه بعد از عمل عقیم‌‌سازی، پروتئین به اندازه‌‌ی کافی وجود دارد.

غذای خشک گربه رویال کنین مدل لایت ویت (Royal Canin Light Weight Care)

برای گربه‌‌ها حفظ تناسب اندام و حجم عضلات از اهمیت بالایی برخوردار است. این امر در گربه‌‌هایی که استعداد چاقی بالایی دارند سخت‌‌تر است. علاوه بر مشکلات مربوط به پوست و مو، گوارش، دستگاه ادرار و غیره، روحیه و شادابی گربه نیز کاهش می‌‌یابد. به همین سبب در ترکیب این غذا از ماده‌‌ای به نام پسیلیوم استفاده شده است که با افزایش حجم غذا در معده باعث سیری بشود. هم‌‌چنین میزان چربی به کار رفته حداقل است و پروتئین حداکثر است. همراه این غذا شما می‌‌توانید بازی‌‌های خانگی برای گربه خود در نظر بگیرید تا فعالیت و روحیه‌‌ی او افزایش یابد.

غذای پوچ گربه رویال کنین مدل ULTRA LIGHT وزن 85 گرم


مشاهده و خرید محصول

بررسی غذای گربه رویال کنین

از لحاظ تنوع محصولات، غذای رویال کنین گربه از تنوع بسیار بالایی برخوردار است و در سراسر جهان، دامپز‌‌شکا‌‌ن برای گربه‌‌هایی که باید رژیم خاصی را رعایت کنند یا شرایط سلامتی متفاوتی دارند، غذای خشک گربه رویال کنین را پیشنهاد می‌‌کنند.  بسیاری نیز معتقدند استفاده از غذا‌‌های رژیمی رویال کنین باعث حفظ سلامتی می‌‌شود و حتی از مرگ جلوگیری می‌‌کند.

در حال حاضر رویال کنین بیش از 100 نوع غذای گربه را تولید می‌‌کند. در عین حال که غذای معمولی گربه از محصولات آن‌‌ها است، محصولاتی برای شرایط خاص و درمانی نیز تولید می‌‌کنند. به طور مثال غذای مخصوص سلامت دستگاه ادرار، مشکلات گوارشی، بیماری دیابت و غیره از این مدل غذا‌‌ها هستند. از دیگر ویژگی‌‌های برجسته این برند تولید غذا برای گونه‌‌های خاص مانند پرشین و یا ماین کون است.

موضوع بسیار مهمی که مطرح است، وجود میزان درست و دقیقی از مواد معدنی و ریز‌‌مغذی‌‌ها در غذا است که تنها راه اثبات آن از طریق آنالیز آزمایشگاهی است. یک سایت مطرح خارجی این آنالیز را به طور کامل روی محصولات رویال کنین انجام داده است. این سایت روی تعدادی از غذای رویال کنین گربه مطلبی منتشر کرده است که آن را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

  • غذای گربه رویال کنین یور‌‌ینری

دستور تهیه این غذا، به گونه‌‌ای هست که می‌‌توان آن را  به عنوان رژیم غذایی توصیه شده توسط دامپزشک دانست، و از سوی دیگر می‌‌توان آن را غذای معمولی غیر درمانی گربه. همان‌‌طور که در بالا اشاره شد، فرمولاسیون این غذا به گونه‌‌ای است که میزان مواد معدنی مفید را ادرار گربه متعادل می‌‌کند. هم‌‌چنین باعث می‌‌شود گربه تمایل به مصرف آب بیشتری داشته باشد.

نقطه ضعف این غذا را می‌‌توان خشک بودن آن مطرح کرد که رطوبت مورد نیاز دستگاه ادراری را مهیا نمی‌‌کند.

اما برخلاف بسیاری از غذا‌‌ها که حاوی مواد اسیدی هستند و از تبدیل نوعی کانی و کلسیم اگزالیت به دانه‌‌های کریستال جلوگیری نمی‌‌کنند، این غذا هم از کریستالی شدن مواد گفته شده جلوگیری می‌‌کند و هم حجم ادرار را افزایش می‌‌دهد.

از لحاظ اقتصادی این غذا مانند غذاهای درمانی است ولی شما می‌‌توانید بدون نسخه آن را تهیه کنید. در خیلی مواقع تنها و بهترین گزینه برای گربه‌‌هایی که مشکلات مجاری ادراری دارند، غذای گربه رویال کنین یور‌‌ینری است.

هم‌‌چنین بدون اینکه به آن رنگ یا طعم‌‌دهنده‌‌های مصنوعی اضافه شود، مورد علاقه‌‌ی گربه‌‌ها است و از خوردن آن لذت می‌‌برند.

  • غذای گربه رویال کنین برای گربه‌‌هایی با هاضمه حساس

( Royal Canin Digest Sensitive Chunks in Gravy)

این غذا به صورت تر و خشک موجود است. از این غذا برای گربه‌‌های بزرگسال، بالغ و عقیم شده که دارای گوارش حساس هستند استفاده می‌‌شود. هم‌‌چنین این گروه در معرض ابتلا به سنگ مجاری ادرار هستند، به همین دلیل بهتر است برای پیشگیری از غذا‌‌های دارای مواد مقوی و با کیفیت بالا استفاده شود. هم‌‌چنین استفاده از تکه‌‌های آبدار در سس باعث پسند گربه می‌‌شود و از غذا خوردن لذت می‌‌برد. مسئله‌‌ی دیگری که برای صاحب سگ مهم است، استفاده از پروتئین‌‌های قابل هضم است که باعث کاهش بوی بد مدفوع می‌‌شود.

مواد مصرفی به کار رفته در این غذا بیشتر بر اساس منابع حیوانی هستند و از منابع گیاهی کمتر استفاده شده است، شاید دلیل قیمت بالای آن به این دلیل باشد.

مواد مصرفی به کار رفته در این غذا بیشتر بر اساس منابع حیوانی هستند و از منابع گیاهی کمتر استفاده شده است، شاید دلیل قیمت بالای آن به این دلیل باشد.

بررسی برند رویال کنین از لحاظ اقتصادی

بسیاری معتقدند برند رویال کنین با داشتن مواد تشکیل دهنده مشابه دیگر برند‌‌ها قیمت بالاتری دارد. از سوی دیگر این برند یکی از 2 برندی است که دامپزشکان برای نزدیک به دو دهه است که آن را تجویز می‌‌کنند و غذاهای آن را به عنوان رژیم درمانی قبول دارند، همین موضوع می‌‌تواند دلیل قانع کننده‌‌ای برای قیمت بالای این برند باشد.

جمع‌‌بندی نهایی غذای خشک گربه رویال کنین

بعضی از افراد اعتقاد دارند که اهمیت غذای حیوانات خانگی به مواد تشکیل دهنده‌‌ی آن است، اما برخی دیگر بر این باورند که مواد معدنی و مغذی تشکیل دهنده اهمیت بیشتری دارند. برند رویال کنین با استفاده از این دو اصل احساس بهبود را به گربه شما می‌‌دهد.

استفاده از پروتئین‌‌های گیاهی و نشاسته‌‌ی بالا ممکن است شانس بروز بیماری‌‌های کلیوی را افزایش دهد. هم‌‌چنین رژیم غذایی خشک می‌‌تواند باعث بروز بیماری‌‌های مجاری ادرار بشود. به همین دلیل باید زیر نظر دامپزشک و به درستی از این محصولات استفاده کنید.

غذای خشک گربه برند رویال کنین مدل Indoor 27 وزن 2 کیلوگرم

 

و یکی از مهم‌‌ترین موضوعاتی که نباید آن را نادیده گرفت علاقه‌‌ی گربه‌‌ها به غذای رویال کنین است. مهم‌‌ترین دلیل آن این است که برای هر غذا فرمول خاصی در نظر گرفته شده است که آن فرمول برای شرایط خاصی طراحی شده است. به عنوان مثال غذای خشک گربه رویال کنین مدل Gastrointestinal Fiber Response  است که به دلیل داشتن فیبر‌‌های محلول و نا‌‌محلول، باعث درمان یبوست در گربه می‌‌شود و هم‌‌چنین به دلیل داشتن اسید‌‌های چرب طبیعی که از روغن ماهی گرفته شده است به سلامت دستگاه گوارش کمک می‌‌کند. معمولا غذاها و داروهای ملین به بافت داخلی روده‌‌ها آسیب می‌‌زنند ولی در این غذا از پرو‌‌بیوتیک‌‌ها که نوعی باکتری مفید و لازم برای بدن هستند، استفاده شده است که از این آسیب نیز جلوگیری کند. این غذا برای بچه گربه‌‌ها نیز مناسب است.  غذای خشک گربه رویال کنین را نیز شما می‌‌توانید از پت شاپ چیوو با تضمین کیفیت و اصل بودن کالا به صورت آنلاین تهیه کنید.